Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Підсумки проведення тижня української мови та літератури

Date: 6 листопада 2023 о 14:35
92 view

Відповідно до річного плану роботи гімназії, наказу по гімназії від 13.10.2023 № / г «Про проведення тижня української мови та літератури» з 23.10 по 27.10.2023 року в Долинянській гімназії вчителями української мови та літератури Гулей Н.Р. та Пелехатою В.М. проведений тиждень української мови та літератури.
Метою всіх проведених заходів було:
-донести до здобувачів освіти красу і багатство української мови;
-формувати відчуття краси рідної мови;
-розвивати мовленнєві здібності здобувачів освіти;
-виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

У понеділок зі здобувачами 6 класу проведено інформаційну рубрику «Цікаві факти про українську мову». Здобувачі освіти ознайомилися з цікавими, невідомими фактами про українську мову.

Здобувачі освіти 6 класу програли у мовознавчу гру про пригоди українського соловейка «На пошуки мовних перлин». Здобувачі освіти відправилися разом із соловейком у мандри на пошуки діалектних слів-справжніх перлин української мови.

У вівторок зі здобувачами освіти 5класу проведено інтелектуальну гру «Ерудит». Участь у грі взяли дві команди «Словограй» та «Бандерики». Під час гри, команди, проявляючи здібність, спритність та швидкість, демонстрували свої знання з української мови.  У підсумку переможцями стала команда  «Словограй».

Між здобувачами освіти 8 та 9 класів проведено мовну вікторину «Мова-предків надбання». Під час вікторини здобувачі освіти проявляли пізнавальний інтерес, кмітливість спостережливість та творчі здібності.

У середу здобувачі освіти 5, 7 та 9 класів долучилися до конкурсу створення відеопроєктів до Дня української писемності та мови «Мова-скарб нації».

Переможцями стали:

І місце-9 клас.

ІІ місце-5 клас.

ІІІ місце-7 клас.

Упродовж дня здобувачі освіти 5-9 класів розгадували ребуси, розшифровували прислів’я про українську мову.

У четвер між здобувачами освіти 5-7 класів проведено конкурс малюнків на тему «Мова моя барвінкова».

27 жовтня, у День української писемності та мови, здобувачі освіти та педагогічні працівники гімназії долучилися до написання XXIII Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Він залишається провідною подією в Україні, що викликає величезний громадський інтерес. Адже вона дозволяє всім охочим писати диктант, відчути себе єдиною потужною спільнотою через приналежність до нашого головного духовного скарбу, що об'єднує– рідної мови.

Після проведення тижня були підведені підсумки. Найактивніші учасники тижня української мови та літератури нагороджені грамотами. Вчителі висловили своє задоволення результатом проведення тижня української мови та літератури, успіхами здобувачів освіти.

Отже, проведення предметного тижня не тільки поглибило знання з української мови та літератури, а й стало джерелом позитивних емоцій, мобілізації творчих зусиль і, як наслідок, підвищило мотивацію до вивчення мови та культури власної країни.

Comments:
Only authorized users can leave comments.