Звіт про проведення Всеукраїнського тижня права в Долинянській ЗОШ І-ІІ ступенів
Всеукраїнська акція «Тиждень права» була започаткована 2008 року з нагоди відзначення 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Указом Президента України „Про Всеукраїнський тиждень права” № 1149/2008 від 08 грудня 2008 року встановлено проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.
Одним із завдань сучасної шкільної правової освіти є вміння учня
орієнтуватись у величезному потоці інформації. Навчити цього лише на уроці правознавства просто неможливо, тому в школі щорічно проводиться тиждень права, який включає в себе комплекс різноманітних форм позакласної роботи.
Відповідно до наказів відділу освіти, молоді та спорту Недобоївської сільської ради від 26.11.2019 №02-04/228 «Про проведення в закладах освіти Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», від 12.11.2019 №204 «Про відзначення в ЗЗСО, підпорядкованих Недобоївській сільській раді, Всеукраїнського тижня права» та річного плану роботи школи в період з 9 по 16 грудня в Долинянській ЗОШ І-ІІ ступенів проходив Всеукраїнський тиждень права.
Основною метою тижня було:
- підвищити інтерес учнів до правознавства;
- розширити й поглибити знання та вміння учнів з даного предмету;
- реалізувати на практиці основні принципи соціально орієнтованого підходу до навчання;
- створити сприятливі умови для виявлення знань та вмінь учнів у нестандартних ігрових ситуаціях;
- зробити процес пізнання цікавим і захоплюючим;
- формувати правову культуру школярів.
Всеукраїнський тиждень права розпочався з повідомлення загальношкільній лінійці про історію започаткування та проведення Всеукраїнського тижня права та заходи які плануються до його відзначення. Тиждень права сьогодні вже має статус державного, носить характер національної правової традиції та включає в себе цілу низку заходів, виставок, конкурсів.
Так, в рамках проведення тижня були проведені заходи, спрямовані на забезпечення захисту прав дитини, дотримання національних та загальнолюдських морально-естетичних принципів, традицій.
Розпочався тиждень із загальношкільної лінійки щодо початку Всеукраїнського тижня права, ознайомлення з планом заходів на тиждень, класними керівниками проведено всеукраїнський урок «Права людини».
Наступного дня оформлено книжкову виставку літератури правового змісту, відбувся перегляд документальних відеороликів «СТОП насильству!»
В середу учні мали змогу розгадувати ребуси, правові шаради; прийняти участь у конкурсі стінгазет та дитячих малюнків на тему «Світ без насильства очима дітей».
Під час хвилинок правознавства на уроках учні разом з класними керівниками та вчителями – предметниками повторювали свої обов′язки у школі. Особливо наголошувалось на тому, що права нерозривно пов’язані з обов’язками і всі повинні робити такі вчинки, щоб не зашкодити собі, родині, оточуючим та державі.
Учням 6-9 класів сподобалась правова вікторина «Світ без насильства», яка проведена в четвер. Під час вікторини учні відповідали на питання, розв′язували правові ситуації, надавали правові консультації, були інформаційно – пізнавальні хвилинки, жартівливі конкурси.
Зустріч з представником ювенальної поліції та лекція на тему «Відповідальність неповнолітніх. Попередження насильства» була запланована у п′ятницю 13.12, але вона відбулася дещо раніше (05.12.2019). Під час зустрічі обговорювалися важливі питання щодо правопорушень серед неповнолітніх, їх відповідальність перед законом; питання булінгу; попередження насильства.
Під час закриття тижня правових знань підведено підсумки тижня, нагороджено активних учасників.
Проведені заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні правознавства. Учні усвідомили, щоб уміло і правильно користуватися своїми правами і добре виконувати свої обов’язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба знати закони.
Робота з формування правової культури школярів продовжується і надалі. Вона сприяє розширенню правових знань учнів, осмисленню норм моралі та відповідальності за вчинки, використанню правових знаннь у повсякденному житті.